ספר תורה ספרדי

כולם יודעים כי ספר תורה הוא מוצר יקר ערך. הן מצד ערכו הרוחני כאשר הוא נחשב כתשמיש הקדושה החשוב והיקר ביותר שיש ליהודי. אך מעבר לכך, מדובר גם בעלויות גבוהות מאוד. כאשר באים לכתוב ספר תורה, יש להיערך מראש עם כל מה שכרוך בכך. הכתיבה עצמה נעשית כמובן בעבודת יד והיא דורשת עמל של שנה שלמה. ברור כי השכר על העבודה הנה שוות ערך לעבודה של שנה. מלבד זאת מדובר בעבודה הדורשת הרבה דיוק והקפדה. כל אות וכל תג אמורים להיכתב בצורה מדויקת ומושלמת. אם חלילה נמצא חור או שהאות אחת אינה כתובה כראוי, או אז עשוי הדבר לפסול את ספר התורה.

מעוניינים לקבל פרטים על ספרי התורה הספרדיים שלנו?

שלחו לנו את הפרטים שלכם ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

הגהה לאחר כתיבה

חשוב מאוד כי ספר התורה יעבור הגהה לאחר הכתיבה. אף פעם אי אפשר לסמוך אך ורק על סופר הסתם, מקצועי וירא שמים ככל שיהיה, עדיין אף אחד אינו חף מטעויות ועשויות בהחלט להיות טעויות בספר התורה. ההגהה נעשית כיום באמצעים ממוחשבים כאשר היא מתבצעת במהירות וביעלות רבה. אך חשוב לציין כי ממש אי אפשר להסתפק בהגהה ממוחשבת. יש להגיה גם באופן אישי את ספר התורה. על פי רוב יבצע מגיה מוסמך את ההגהה והוא זה שיוכל להבטיח לנו כי ספר התורה הינו מושלם ללא כל שגיאה וללא כל פגם. כדאי מאוד לבקש מהמגיה כי הוא יכתוב אישור על כך שהוא הגיה את ספר התורה והוא מושלם מהבחינה הזו.

הגדרת יעד

אתם צריכים לקבוע מה תאריך היעד שעד אז אתם רוצים את ספר התורה המוכן. אם לדוגמא אתם רוצים את ספר התורה לרגל תאריך מיוחד כמו יום זיכרון או להבדיל יום חגיגי כמו חנוכת בית. כאמור ספר תורה זה לא מוצר אשר נכתב ברגע וחשוב לתת לסופר את מרווח הזמן הדרוש לצורך כך.

הגדרת מחיר

ספר תורה כאמור הוא מוצר יקר ערך. הוא דורש עלויות לא נמוכות כלל. מלבד התשלום שיהיה עליכם לשלם לסופר הסת"ם, ישנם תשלומים נוספים שיהיה עליכם לשלם. כמו עבור התיק או הארגז של ספר התורה (הספרדי), ארגזים אלו עשויים להעפיל לסכומים גבוהים מאוד במיוחד אם תבחרו לשלב בהם ריקועי כסף, עץ איכותי יותר ועוד. כך גם ייתכן ויהיו הקדשות שתרצו להוסיף, רימונים וכדומה. עליכם לזכור גם את העלויות הכרוכות בכל הטקס של הכנסת ספר התורה כך שבהחלט מדובר בשורה ארוכה של עלויות ויש לקחת את כל אלו בחשבון ולהבין שעל איכות אין להתפשר.

כתיבת ספר תורה ספרדי?


ישנם כמה וכמה סגנונות של ספרי תורה. יש ספרי תורה הנכתבים על פי מנהגי האשכנזים ויש את אלו הנכתבים על פי מנהגי הספרדים. יש את המנהגים החסידיים ויש את כתב האר"י. ברור כי יש לפנות אל סופר סת"ם אשר מכיר את הנוסח המבוקש והוא ידע לכתוב את ספר התורה על כל הדיוקים, התגים והדקויות המתבקשים.
מלבד הסגנון של הכתיבה, יש לשים לב כי פונים אל סופר סת"ם שהוא אדם ירא שמים ואפשר יהיה לסמוך עליו ועל הכתיבה שלו. מעבר לכך, חשוב לבדוק כי מדובר באדם מיומן, אדם מנוסה שכבר כתב ספרי תרה והוא ידע לכתוב בצורה הטובה והנכונה ביותר בהתאם לדרישות ההלכה.

טובי הסופרים המומחים

טובי הסופרים המומחים ביותר בעולם עובדים בקדושת יצחק הסופרים נבחרים בפינצטה מבין מגוון עצום של סופרי סת"ם אנו בוחרים בפינצטה את הסופר עצמו מהי ההסמכה של הסופר, בדיקה שהתעודה שלו בתוקף והוא  מחדש אותה על ידי שהוא נבחן על ההלכות כל פעם מחדש (אנחנו לא מתעסקים בכלל אם סופרים שהתעודה שלהם לא בתוקף)

מהו הוותק של הסופר והנסיון שלו בתחום הכתיבה האם הוא כתב ספרי תורה בעבר וכמה ספרי תורה כתב

סוג הקולמוס בו משתמש הסופר (קנה /נוצה /שמיר/ נירוסטה או פלסטיק)

האם הסופר טובל כל יום במקווה טהרה או לפני כתיבה או טבילת עזרה

האם הסופר לומד תורה יום שלם או חצי יום

סוג הדיו רמת הכתיבה צורת ויופי האותיות  ועוד בדרך כלל רוב הסופרים שלנו הם בעלי ניסיון של לפחות חמש עשרה שנה וכתבו כבר כעשרה ספרי תורה לפחות סופרים מומחים מאין כמותם אנו בוחרים אותם בקפידה עצומה ומשלמים להם בהתאם הם מחוייבים בחוזה לפעול על פי כל ההנחיות שלנו ועל פי כל החומרות ההלכתיות והוראות הרבנים הגאונים של המכון מי שלא עומד בקריטריונים לא עובד איתנו. הסופר מעצים בקדושתו על ספר התורה יש הבדל עצום לאין ערוך אם יהודי רגיל כתב את הספר תורה לבין אם אדם קדוש ההמלצה שלנו היא שהבבא סאלי זיע"א יכתוב עבורך את הספר תורה .. אבל על כל פנים אנו מתעסקים רק עם סופרים יראי שמים הנבחרים בקיפדה מרובה ביותר מומחים בעלי שם רק אחרי כל הבדיקות הנדרשות והאישור הסופי של הרבנים הגאונים שליט"א הסופר נבחר לכתוב ללקוחות שלנו את הספר תורה.

הקלפים המשובחים והמהודרים

ישנם כמה סוגי קלפים שניתן להשתמש בהם לספר תורה

אנו בקדושת יצחק משתמשים בקלפים המשובחים והמהודרים ביותר בעולם. מתוך הקלפים המהודרים הסופרים שלנו בוחרים אישית את סוג הקלף שהם מעדיפים שיהיה הטוב ביותר לכתיבה, לכל סופר יש את העדפות שלו מה שיותר טוב לו לכתיבת הספר התורה הקלף הנבחר הוא בגדר צחור כשלג מדהים ביופיו  כראוי וכנאה לספר תורה מהודר

ארגזי ספרי תורה מרהיבים

בקדושת יצחק אנו נותנים ללקוחות שלנו את ארגזי ספרי התורה הטובים והיפים ביותר בעולם עם חריטה של שמות התורמים להצלחתם ברוחניות וגשמיות או להבדיל לעילוי נשמת יקיריהם ז"ל

התקשר אלינו עוד היום