אחת מהמצוות האישיות של כל יהודי היא הנחת תפילין. מדובר ברגע אינטימי שבין האדם לאלוהיו ואחת הדרכים היותר מחברות עימו. כל בן זכר מתחיל אותה בגיל 13 במסגרת טקס בר המצווה שנערך לו בבית הכנסת. הטקסים המהותיים הם הדתיים שנעשים ביום שבת בעת העלייה לתורה אבל לרוב, הם גם נחגגים גם באירועים חגיגיים באולמות שונים בחוג המשפחה המורחבת, מכרים וחברים קרובים וכדומה. ההכנות לאירוע מתחילות זמן רב לפניו. הן כוללות לימוד על האופן בו מניחים את התפילין, את הברכות הקשורות, ובנוסף, לומדים לקרוא בהטעמה  מפרשת השבוע וההפטרה הנלווית לה. הלימוד נעשה אצל מלמד דתי מומחה. הכנות אחרות קשורות ברכישת התפילין עצמם. 

להלן מספר הנחיות והסברים לרכישה מושלמת

בדיקה מקיפה 

עלות רכישת תפילין נגזרת ממספר אלמנטים. איכותם וטיבם והחומרים שמהם הם מיוצרים, המוניטין שיש לחברה היצרנית וכדומה. לכן ראשית, יש צורך לקבל מידע וחומר על סוגי התפילין הקיימים ומחיריהם. ניתן לקרוא באתרי חברות יצרניות ולקבל מידע ממומחים העובדים בשירותם ומאחרים. למעשה, כל ערכת תפילין כוללת קופסא לראש ששמה הוא "תפילין של ראש" הנמתחות ממנה שתי רצועות אשר מחליקות מהמצח לשני צדדי הראש,  ובנוסף, קופסא השנייה קרויה "תפילין של יד" שאליה מחוברות רצועות ארוכות. בשעת קיום המצווה מלפפים אותן סביב הזרוע וכף היד. הקופסאות עשויות עור ובכל אחת מהן יש קלף שעליו רשומות ארבע פרשיות מהתורה. קיימות שתי דרכים לכתיבתן. האחת: על פי שיטת רש"י והשנייה על פי שיטת רבנו תם. מי שמוסמך מטעם הנציגות הרבנית לכתיבת הקלף הוא סופר סת"מ ירא שמיים אומן שבנוסף  מוסמך לכתוב גם כותב על קלפים מהם מכינים ספרי תורה ואחרים המוכנסים לתוך בתי מזוזות. יצרן תפילין חייב לייצר אותם בהקפדה על כללים אלו ולכן, כל רוכש צריך לוודא שאכן הוא מורשה לייצורם. התפילין עשויות מבתים שונים הנבדלים ביניהם בסוג החומרים. יש העשויים מעור בהמה דקה, אחרים מעור של בהמה גסה והנחשבים ביותר עשויים מעור של בהמה גסה מהודרת. למעשה, כל בתי התפילין איכותיים ועומדים בדרישות המחמירות של הגופים הרבנים הרשמיים. 

בחירה מושכלת ורכישה

לאחר שמחליטים על התפילין הרצויים מתחיל תהליך הרכישה. ניתן לגלוש באתר החברה היצרנית ולהכיר את ההיצע. לאחר מכן, ניתן להגיע אל החנות ולקבל הסברים על התפילין ועל נושאים שונים הקשורים בהם. כדאי להתחיל בבדיקה די זמן מראש כדי שיהיה ניתן להקדיש מחשבה רבה טרם קבלת ההחלטה. בעצם, בחירה של כל אחד תלויה בטעמו האישי, צרכיו, יכולותיו הכספיות ורמת ההשקעה אותה מוצא לנכון.

יתר חשיבות להחלטה הנכונה

מצוות תפילין מלוה את העושה אותה מרגע בו הוכרז כבוגר ועד לסוף ימיו. היא נעשית ביום ולא בלילה ובימי חול, כאשר בשבת ובחגים אין מניחים אותן.  תפילין היד מסמל את עקרון הציווי "נעשה ושמע" ואילו תפילין הראש מסמל את עקרון החשוב הנוסף שהינו: הבנת הדברים. גם לאופן תכנון וייצור כל תא יש סמליות.  תפילין הראש בנויות ממספר תאים ותפילין היד מתא בודד. כך, באה לידי ביטוי האמירה המיוחדת שמעשי האדם המאמין חייבים להתנהל על פי מסורת ישראל. סדר הנחת התפילין והורדתם קבוע, יש להקפיד עליו היטב ולא לסטות ממנו. בעת הנחתם מברכים ובנוסף אומרים את התפילות הנדרשות. משום כך, קל להבין שיש חשיבות לרכישה מוצלחת ואיכותית. תפילין יש לרכוש אך ורק מיצרן בעל הסמכה שמקפיד על ייצור לפי הוראות המוסדות הרבניים ועל כל הוראה קלה כחמורה בעת הייצור.